Jak dbać o kaszmir?

Jest super miękki, otula luksusem i pięknie wygląda – KASZMIR to jeden z najcenniejszych materiałów. Używany przez najwyższej klasy projektantów mody, jest elegancki i ponadczasowy. Jeśli masz w swojej szafie kaszmirowe skarby, dowiedz się, jak najlepiej o nie dbać, aby zachowały swój wygląd i cenne właściwości.

PRANIE KASZMIRU – NIE TAK STRASZNE!
Jeśli chcesz cieszyć się swoim ulubionym produktem z kaszmiru przez długi czas, najlepszym sposobem na utrzymanie go w doskonałym stanie jest pranie ręczne. Namocz rzecz w letniej wodzie (maksymalnie 30 stopni – podczas prania ręcznego często używamy zbyt gorącej wody, więc uważaj!), następnie dodaj odpowiedni detergent przeznaczony do prania kaszmiru lub delikatesów. Wystarczy delikatnie wycisnąć i spłukać – unikać mocnego tarcia, które uszkodzi strukturę materiału. Możesz również zdecydować się na profesjonalne czyszczenie chemiczne, ale zalecamy robienie tego nie częściej niż raz na sezon.

CASHMERE HANDWASH

JAK TO WYSUSZYĆ?
Złota zasada: nigdy nie wykręcaj ubrań! Po praniu umieść ubranie między czystymi ręcznikami i delikatnie dociśnij, aby usunąć nadmiar wody lub delikatnie wciśnij sweter w kulkę. Po osuszeniu rozłóż się płasko na świeżym ręczniku i od czasu do czasu obracaj, aby powietrze mogło dostać się z obu stron. Bardzo ważne jest suszenie kaszmiru ułożonego na płasko, w przeciwnym razie może się on rozciągać pod ciężarem wody i tracić kształt. I na koniec: pamiętaj, że odzieży z kaszmiru nie należy suszyć na słońcu.

DELIKATNE PARZE
Nigdy nie należy używać żelazka do odzieży z wełny lub kaszmiru, ponieważ ciepło nieodwracalnie zniszczy włókna. Jeśli Twoje ubranie jest bardzo pogniecione, zalecamy użycie steamera. Możesz go również stosować między praniami, aby szybko się odświeżyć.

CASHMERE STEAMING

KASZMIR DOBRZE ZADBANY
Kiedy nosisz ubrania z kaszmiru po raz pierwszy, na powierzchni mogą pojawić się drobne kuleczki (pilling). Pilling powstaje w wyniku splątania luźnych włókien, które podczas noszenia tworzą pęcherzyki, tj. tarcie. Należy pamiętać, że ich powstanie nie oznacza gorszej jakości kaszmiru jest to nieunikniona konsekwencja starannego przetwarzania tych unikalnych włókien. Kuleczki można łatwo usunąć ręcznie lub za pomocą specjalnego grzebienia lub golarki do odzieży z kaszmiru (szybka wskazówka: zawsze obracaj narzędziem w jednym kierunku). Ma też swoje zalety po usunięciu pigułki odzież z kaszmiru stanie się bardziej miękka w noszeniu.

TRZYMAJ SWÓJ KASZMIR BEZPIECZNY
Po sezonie cieszenia się ulubionymi ubraniami z kaszmiru wypierz je, wysusz i delikatnie przechowuj w przewiewnej torbie. Staraj się chronić swoją garderobę przed molami (kobią naturalną wełnę!), przechowując je z odrobiną drewna lawendowego lub cedrowego, które są naturalnymi środkami odstraszającymi mole i miej oko na tego typu problem.

CASHMERE STORAGE

Jak widać, ubrania z kaszmiru wymagają odpowiedniej pielęgnacji i uwagi, ale jeśli włożysz w to serce, zachowają swoje walory i estetykę, abyś mógł cieszyć się nimi przez długie lata. 

Wybierz swoją ulubioną odzież z kaszmiru na wiosnę:

WOMEN'S SPRING CASHMERE SCARVES AND STOLES   WOMEN'S SPRING CASHMERE CARDIGAN AND JUMPERS   WOMEN'S CASHMERE SPRING CAPES & PONCHOS

 


1 komentarz


  • Andrew Long

    Very helpful


Zostaw komentarz

Należy pamiętać, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem